Tugiteenused      Huviringid      
TARTU LASTEAED KLAABU AJALOOST Klaabu maja avamispidu TARTU LASTEAED KLAABU AJALOOST

Klaabumaal üheskoos

loovaks ja hoolivaks mänguhoos

TARTU LASTEAED KLAABU AJALOOST


Tartu Lasteaed Klaabu asutamine ja põhimääruse kinnitamine  toimus Tartu linnavolikogu otsusega nr 533, 11.06.2009.a. Lasteaiahoone projekteeris RTG Projektbüroo: arhitekt Katrin Tomberg-Tohter, sisekujundaja Marina Sutt, mööbliprojekteerija Eero Leiten, hoone ehitas Facio Ehituse AS.
Lasteaed sai nurgakivi 27.04.2009. a.


Lasteaia nime leidmiseks korraldas Tartu Linnavalitsus nimekonkursi. Uuele lasteaiale nime leidmiseks saabus 526 linnakodaniku ettepanekut. Lasteaiale valiti nimeks Klaabu. Lasteaia  sarikapidu toimus  29. juunil 2009. a.

 

Lasteaia kogumaksumus koos juurdepääsu-teede, parkla, kommunikatsioonidega liitumiste ja muude kuludega oli umbes 38 miljonit krooni, millest linna kanda oli kuus miljonit. Ülejäänud raha tuli linnaliste piirkondade arendamise toetusmeetmest, Euroopa Regionaalarengu Fondist.

 

Lasteaia hoone on kahekorruseline, hoone üldpindala on 2000 m2 ja õueala pindala on 5330,4 m2.

Lasteaia hoone esimesel korrusel on kolme rühma ruumid, köök, jututuba ja loovuse tuba, administratsiooniruumid. Teisel korrusel kolme rühma ruumid, saal, muusikatuba, tervisetuba ja avaras fuajees on loodusnurk koos akvaariumiga.


Taani firma KOMPAN mänguväljakud paigaldas õuealale Atix OÜ ning paviljonid ehitas VivocardPlus. Lasteaia köögi sisustas tehnika ja tööpindadega Dieta AS. Mööbli valmistas InestMarket.
Ehitaja andis lasteaia Tartu linnale  üle 1. detsembril 2009.a.

Esimene lahtiste uste päev lastevanematele ja lastele toimus 7. jaanuaril 2010.a.
Lasteaia avamispidu toimus 8. jaanuaril 2010.a. Osalesid Kultuuriminister Laine Jänes, Tartu linnapea Urmas Kruuse ja Klaabu autor Avo Paistik. Lapsed tulid lasteaeda 11. jaauaril 2010. aastal.

Klaabu sündis vihmapiisast
ja sai naerusuu.
Sõpradest ta väga hoolib
ja on vallatu.

s2/1_912_403_Jalusesse_karu_programmi_logo.png

 Sõbralik Klaabumaa
Peame oluliseks  laste
sotsiaalsete ja emotsionaalsete oskuste arengu toetamist -  hea kaaslane on salliv, hooliv, austav ja julge! Väärtustame lapse iseseisvust ja  aktiivset tegutsemist.

Montessori pedagoogika elemendid
Lapsel on tegutsemisvabadus ja selged piirangud. Montessori õpe toetab laste individuaalset arengut igapäevaelu harjutuste, meelte- ja matemaatikavahenditega. Teeme koostööd Eesti Montessori Ühinguga.

Koostöö, avatus ja areng
Tartu Lasteaed Klaabumaa kuulub Tartu Ülikooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli praktikakogukonda.
Klaabu maja lasteaia õpetajad on alates 2011. aastast juhendanud saksa lasteaiaõpetaja eriala tundengite ülikoolipraktikaid.

Veebilehe disain ja CMS

TARTU LASTEAED KLAABU AJALOOST

Tartu Lasteaed Klaabu asutamine ja põhimääruse kinnitamine  toimus Tartu linnavolikogu otsusega nr 533, 11 06

TARTU LASTEAED KLAABU AJALOOST

klaabu.tartu.ee © 2024 Tartu Klaabumaa Lasteaed » Klaabumaal üheskoos loovaks ja hoolivaks mänguhoos.
Telefon 51 22618
Kummeli 5, Tartu