Tugiteenused      Huviringid      
PRIA 2020 pdf 0,8Mb) PRIA 2020

Klaabuga koos

targaks ja hoolivaks mänguhoos

PRIA projekti raames külastatud talud 2020 juuni ja august

 

ERTO talu (kaks rühma)

Tutvusime talutööde- ja kultuurtaimedega, tegime ise ka talutööd (külvasime ja äestasime).  Saime teada, mida ja kuidas põldudel kasvatatakse. Käisime spargli, rukki, kapsa, maisi jm põldudel. Külvasime rukist ja äestasime mulda. Talu peremees rääkis meile, kuidas ta oma taimi kasvatab ja nende eest hoolitseb.

Kohtusime erinevate taluloomadega nagu kassid, koer, kanad, kuked, pull, lehmad ja vasikad aga ka vihmaussidega. Vasikate ja kanadega saime lähemalt tutvust teha ja nende käitumist uurida. Vasikad uudistasid meid sama palju kui meie neid. Lõpuks saime ära süüa kausitäie sparglit ja värsket talu leiba. Hiljem lastega rääkides selgus, et kõige sügavama mulje jätsid neile loomad - vasikad ja kanad. Neile maitses väga ka talu leib, meeldis bussiga sõita ja vanu taluhooneid uurida.

Latika talu (üks rühm)

Lapsed said teada, et talus ei pea elama ainult loomad vaid võib kasvatada ka taimi. Arutleti, mida vajavad taimed kasvamiseks ja kuidas ise väetist teha. Iga laps sai endale istutada kaks väikest sibulat, millest kasvavad laste lemmikud- rohelised maitsvad sibulapealsed. Otsiti põllumehe abilisi- vihmausse ja uuriti neid lähemalt. Lisaks sellele said lapsed ronida traktori ja kombaini kabiinidesse ja uurida, mida nii kõrgelt on võimalik näha. Lapsed said sööta lambaid leivaga ja teha pai hobusele. Meie õppekäik lõppes imemaitsva rabarberikoogiga ja piparmünditeega. Oli üks ilus ja soe õpetlik päev, linnast eemal.

Viinamärdi talu (kaks rühma)

Piimatootmisega tutvumine: lapsed tutvusid talupidamisega, piimalammaste pidamisega (sh talledega), tutvusid lauda ja lüpsiplatsiga. Said teada, mida lambad söövad ja osaleda lammaste toitmisel. Tutvusid piimatootmisega ja lambapiimatoodetega (juust, jäätis).

Perenaine tutvustas lastele enda talu ja tööd talus. Lastele selgitati, kes on utt, jäär, tall ja oinas. Perenaine näitas lastele lammaste erinevaid toite. Seejärel suundusime lambalauta lambaid uurima. Alguses mitu last kartsid lammastele pai teha, kuid said varsti sellest hirmust üle. Perenaisel oli kastidesse valmis pandud lammaste sööt, mida said lapsed väikeste topsidega lammastele ette anda. Pärast seda said lapsed ise anda loomadele heina. Talu väike peremees püüdis väikese tallekese kinni ning saime talle pai teha.

Uurida saime lüpsiplatsi ning seejärel pesime käed, et minna lambajuustu maitsma. Mõni üksik laps ei soovinud juustu proovida. Õppeprogrammi lõpetasime ühise maitsva maasikajäätise söömisega, mis oli samuti nende talu toodang. Enne ärasõitu tutvustati meile teisi lambapiima talutoodangut ning lapsed said uurida talu õuel seisvat traktorit.

Kõik talukülastused olid hästi korraldatud ning lapsed said uusi huvitavaid kogemusi ja teadmisi.

Ülevaate väljasõitudelt ELIISist koondas Aita Arund, september 2020

Klaabu sündis vihmapiisast
ja sai naerusuu.
Sõpradest ta väga hoolib
ja on vallatu.

https://klaabu.tartu.ee/uus/s2/1_912_314_.png

 Sõbralik Klaabumaa
Peame oluliseks  laste
sotsiaalsete ja emotsionaalsete oskuste arengu toetamist -  hea kaaslane on salliv, hooliv, austav ja julge! Väärtustame lapse iseseisvust ja  aktiivset tegutsemist.

Montessori pedagoogika elemendid
Lapsel on tegutsemisvabadus ja selged piirangud. Montessori õpe toetab laste individuaalset arengut igapäevaelu harjutuste, meelte- ja matemaatikavahenditega. Teeme koostööd Eesti Montessori Ühinguga.

Praktika, koostöö ja avatus
Tartu Lasteaed Klaabu kuulub Tartu Ülikooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli praktikakogukonda.
Klaabu lasteaia õpetajad on alates 2011. aastast juhendanud saksa lasteaiaõpetaja eriala tundengite ülikoolipraktikaid.

Veebilehe disain ja CMS

PRIA 2020

PRIA projekti raames külastatud talud 2020 juuni ja august   ERTO talu (kaks rühma) Tutvusime talutööde- ja kultuurtaimedega, tegime ise ka talutööd (külvasime ja äestasime)  Saime teada, mida ja kuidas põldudel kasvatatakse

PRIA 2020

klaabu.tartu.ee © 2020 Tartu Klaabumaa Lasteaed » Klaabuga koos  targaks ja hoolivaks mänguhoos.
Telefon 51 22618
            4761 027
Kummeli 5, Tartu